Haagissuvilaga võib liigelda B-kategooria juhiloaga, kui autorongi (sõiduk + haagis) täismass ei ületa 3500 kg.

Liiklusseaduse kohaselt on  võimalik lihtsustatud korras ja odavalt taotleda kuni 4250 kg täismassiga B-kategooria autorongi juhtimisõigust.  Selleks tuleb taotlejal liiklusregistri büroos edukalt sooritada sõidueksam B-kategooria autorongiga, mille täismass on suurem kui 3500 kg ning mis ei ületa 4250 kg. Autorongi koosseisu kuuluv haagis ei tohi olla kerghaagis ehk selle täismass peab olema suurem kui 750 kg. Autokooli läbimine ei ole nõutav, teooria eksamit pole vaja teha. Eksami eest tuleb tasuda riigilõiv. Sõidueksami tuleb sooritada oma autoga ja nõuetekohase haagisega. Pärast edukat sõidueksami sooritamist väljastatakse isikule juhiluba, millele märgitakse kood 96 (juhiloa tagaküljele B-kat tähise kõrvale). Viimane tähendabki seda, et isik võib juhtida kuni 4250 kg täismassiga B-kategooria autorongi.

Kohe saadaval haagiselamute nimekirja leiate siit: Haagissuvilad

 

 

Dethleffs haagissuvilad:   Dethleffs.de        

DETHLEFFS on Euroopa suurim ja vanim kvailteetsete Saksa haagissuvilate- ja autoelamute tootja. Enimmüüdud brand kogu Euroopas. Juba 1931. aastal alustanud Dethleffs pakub erineva varustuse ning planeeringuga talvetingimustes testitud kvaliteetseid autoelamuid ja haagissuvilaid igale maitsele. Kõikides Dethleffsi haagissuvilates on kasutusel Air-Plus süsteem. Mööbli, seinte, põranda ja lae vahele on jäetud spetsiaalsed õhutusavad, mis tagavad õhuringluse, välistavad külmasildade ning kondentsi tekke. Haagissuvilate valik on Dethleffsil väga lai. Alustades lihtsamatest karavanidest C'Joy ja C'Go, lõpetades ühe-, kaheteljeliste luksuskorteritega (Nomad, Beduin Scandinavia). Kõik haagissuvilad on ehitatud kvaliteetsetele Saksamaal toodetud AL-KO või KNOTT raamidele ja kasutavad torsoonvedrustust.      Dethleffsi Virtuaalne Show-Ruum    Dethleffs hümnkuula siit     Dethleffs on Superstaar laulkuula siit 

Weinsberg haagissuvilad:     Weinsberg.com

Saksa kvaliteettootja WEINSBERG kuulub KNAUS Tabbert Gruppi. Weinsberg haagissuvilad on tagasihoidlikuma disaini- ja soodsa hinnaga aga samuti kõrge kvaliteediga nagu ka emafirma KNAUS toodang.

KNAUS haagissuvilad: KNAUS.com

Saksa tootja KNAUS Tabbert Grupp on suurim iseseisev Euroopa autoelamute- ja haagissuvilate tootja. KNAUS tooted on funktsionaalsed ja kõrgekvaliteetsed, kõik on põhjalikult läbimõeldud.

Pikk kasutusiga, ajatu disain, aerodünaamika ja vastupidavus on asjad mis iseloomustavad KNAUS'i tooteid kõige paremini.