Haagissuvilaga võib liigelda B-kategooria juhiloaga, kui autorongi (sõiduk + haagis) täismass ei ületa 3500 kg.

Liiklusseaduse kohaselt on  võimalik lihtsustatud korras ja odavalt taotleda kuni 4250 kg täismassiga B-kategooria autorongi juhtimisõigust.  Selleks tuleb taotlejal liiklusregistri büroos edukalt sooritada sõidueksam B-kategooria autorongiga, mille täismass on suurem kui 3500 kg ning mis ei ületa 4250 kg. Autorongi koosseisu kuuluv haagis ei tohi olla kerghaagis ehk selle täismass peab olema suurem kui 750 kg. Autokooli läbimine ei ole nõutav, teooria eksamit pole vaja teha. Eksami eest tuleb tasuda riigilõiv. Sõidueksami tuleb sooritada oma autoga ja nõuetekohase haagisega. Pärast edukat sõidueksami sooritamist väljastatakse isikule juhiluba, millele märgitakse kood 96 (juhiloa tagaküljele B-kat tähise kõrvale). Viimane tähendabki seda, et isik võib juhtida kuni 4250 kg täismassiga B-kategooria autorongi.

Kohe saadaval haagiselamute nimekirja leiate siit: Haagissuvilad

 

 

Ülevaade Dethleffs toodangust nende kodulehel: dethleffs.de

Kõige parema ülevaate Dethleffsi toodangust leiate siit: Dethleffsi Virtuaalne Show-Ruum

DETHLEFFS on pika ajalooga Saksa suurim haagissuvilate ja autoelamute tootja. Populaarseim juba aastakümneid Euroopas, põhjamaades ja Eestis. Juba 1931. aastal alustanud Dethleffs pakub erineva varustuse ning planeeringuga talvetingimustes testitud kvaliteetseid autoelamuid ja haagissuvilaid igale maitsele. Kõikides Dethleffsi autoelamutes ja haagissuvilates on kasutusel Air-Plus süsteem. Mööbli, seinte, põranda ja lae vahele on jäetud spetsiaalsed õhutusavad, mis tagavad õhuringluse, välistavad külmasildade ning kondentsi tekke.

Autoelamuid toodab Dethleffs kolmes põhilises keretüübis: Pool-integreeritud, Alkoven  ja Täisintegreeritud. Kõik keretüübid on saadaval mitmes erinevas varustusastmes paljude erinevate siselahendustega. Globebus (väiksemad autoelamud, laius 2.15, pikkus 5.99-6.7m), Trend, Advantage, Magic Edition, Esprit Esprit Comfort, Globetrotter XL ja Globetrotter XXL (laius 2.35, pikkus kuni  8.9m)

Haagissuvilate valik on Dethleffsil väga lai. Alustades lihtsamatest karavanidest C'Joy ja C'Go, lõpetades ühe-, kaheteljeliste luksuskorteritega (Nomad, Beduin Scandinavia). Kõik haagissuvilad on ehitatud kvaliteetsetele Saksamaal toodetud AL-KO raamidele ja kasutavad sõltumatut vedrustust.

Dethleffs hümn: kuula siit

Dethleffs on Superstaar: kuula siit

Ülevaade mudelitest Weinsberg kodulehel: weinsberg.com
Autoelamud ja kaubikelamud WEINSBERG'ilt.
Loodud teile ja teie seiklustele!
Avastage kogu WEINSBERGi autoelamute maailm. Olgu see kompaktne kaubikelamu kiireks ekskursiooniks kahele, suur alkooviga kogu perele või täisvarustusega mudel: WEINSBERGIst leiate õige sõiduki oma unistuste puhkuseks.
Igal WEINSBERGi autoelamul on laialdased varustusvõimalused ja palju paindlikke paigutusi – nii et saate seda veelgi individuaalsemalt oma vajadustele kohandada. Oodake meie kuut mudelit, imetlege geniaalset hinna ja kvaliteedi suhet ning alustage oma iseseisvat puhkust.

Ülevaade mudelitest Knaus kodulehel: knaus.com

Knaus on suurim iseseisev Euroopa autoelamu ja haagissuvilatootja. Knausi tooted on funktsionaalsed ja kõrgekvaliteetsed. 

Knausi autoelamud ja haagissuvilad on põhjalikult läbimõeldud. Palju rõhku on pandud aerodünaamikale, mis omakorda hoiab kütust kokku. Pikk kasutusiga, ajatu disain ja vastupidavus on asjad mis iseloomustavad Knausi tooteid kõige paremini.

Knausi kontserni kuuluvad veel Weinsberg ja luksuslike haagissuvilate tootja Tabbert.

Vaata lähemalt autoelamuid: KNAUS

Vaata lähemalt haagissuvilaid: KNAUS

Tabbert on pika ajalooga luksuslike haagissuvilate tootja. Valikus on üle kümne erineva siselahendusega mudelit. Kõiki Tabberti tooteid ühendab kvaliteet ja luksus.

Ülevaade mudelitest Tabbert kodulehel